Winter War 2010

9.1.2010

Jednodenní military paintballová akce v polsku na kterou nás pozvali naši polští kámoši Maksiu a Edi z Armia Poludnie.

Za finskou stranu jsme jako interbrigadisté z Čech, Moravy a Slovenska přijeli do Polska bojovat v celkem 28. lidech a po doplnění o finské/polské vojáky činil náš stav 30 lidí.
Proti této hrstce statečných bojovníků stála mnohem početnější Rudá armáda v počtu cca 70 rusů /poláků stejně jako ve skutečné Zimní válce (Winter War).
První větší akce tohoto "našeho" military charakteru na polské půdě dopadla pro mne velice dobře.
Dalo se předpokládat, že bez porodních bolestí se neobejde: bandasky, nerespektování omezení munice, nějaké to nepřiznávání, minimum zkušeností s mediky a další prvky pro polskou PB scénu v tomto rozsahu nové), přesto stálo za to absolvovat cestu za vydatného sněžení a kalamitní situaci na cestách tam i zpět a jsem rád, že jsem si mohl zahrát s našima borcama i klukama z polska.

Plnění první mise se moc nevyvedlo, nabrali sme časovou ztrátu už přesunem auty k hernímu prostoru.
Pak postup do operační zóny byl jak jsme zvyklí ostražitý a opatrný, tzn. pomalý ale jak se později v ukázalo zbytečný.
Další zpomalení jsem zapříčinil tím, že jsem nebyl na vysílačce naladěn na správný kanál a zjistil to až "5 minut po dvanácté" - sorry hoši.
Následný nástup do ofenzivy proti silné přesile se zbrzdil v nejméně vhodnou chvíli, tady zapracovala únava z postupu v lesích s přemrzlým sněhem, čeho obratně bystře využili odpočinutí rusové/poláci k rychlé reakci a poměrně hravě nás smetli.

Za to v druhé části Winter War jsme si spravili chuť, kdy se nám podařilo realizovat pár akcí s narušováním početnějších nepřátelských formací v postupu k námi bráněné základně. Husarský kousek žaby Sedwicze a proslulého Kexa z TTL, kdy infiltrací do postupujících ruských jednotek dostali řadu nepřátel bez jediného výstřelu pouhým dotekem.
Zdařil se také vpád do zad Rudoarmějcům dobře ukryté trojici finů, které bez povšimnutí rusové přešli, ta pak dokázala na nějaký čas  zaměstnat a oslabit jedno celé křídlo postupujících rusů.
Pod důrazným a nekompromisním velením velkého Peřího, jež vyburcoval všechny obránce k fanatickému odporu se ve finále podařilo odrazit všechny nepřátelské útoky a naši základnu ubránit.
Tím historie byla zachována a Finové ubránili svou domovinu:-)

Díky především Maksiu a Edi, že se do něčeho takového nebáli a pustili se do takového podniku a za pozvání na tuto dobrou hru v Polsku.
A všem poctivým hráčům díky za hru!

Tož tak.

(marty+)

Photo by: Bojový Muck


Více zde: 
https://www.military-paintball.cz/index.php?&cat=akce_det&aid=924